ücretsiz Otel müşteri takip programı see more Bilgisayar teknik Iphone 6s Plus whatsapp önizleme açılmıyor Facebook şifre kırma üye ol Download keylogger untuk win 8.1 Iphone 7 Plus arama kaydi Facebookta takip etmek ne demek Telefondan yer takip etme here Iphone dan iphone a takip Aramark phone Chromede silinen geçmişi görme Casus bilgisayar 007 download gezginler Iphone X da görüşme kaydı nasıl yapılır Root arama Iphone Facebookda takip kapatma Iphone X whatsapp takip etme check this out Samsung ace Facebook e posta ile sifre kirma Besplatni spy Telefon görüşme Iphone 7 servis takip configurare dati cellulare wind iphone 5 kostenlose handyortung
Filtrasyon

Sulamada Filtrasyon

Sulama suyunun içersindeki tıkanmaya sebeb olabilecek partiküller, su kaynağına göre değişiklik gösterir. Kullanılan sukaynağına göre doğru filtre sistemlerinin seçilmesi ve bu sistemlerin doğru kullanılması, tıkanmanın önlenmesi için önemlidir. Eğer sulama suyu, göl, gölet ve baraj gibi su kaynaklarından alınıyorsa içerisinde yosun ve diğer organik maddeler bulunacağından mutlaka yosunu ayrıştırabilmek için filtre sistemi kullanılmalıdır.

Sulama suyu filtrasyonu için su kaynağının içeriğine ve kalitesine bağlı olarak, farkli partikül boyutlarını tutabilmek için, otomatik ya da manual geri yıkamalı filtrasyon sitemleri kademeli ya da tek aşamalı olarak kullanılabilmektedir.

Sulama suyunda filtrasyon sistemleri kullanmanın avantajları; az basınç kaybı ile su süzmek, katı maddelerin ekipmanlara kaçmasını ve zarar vermesini önlemek, katı maddelerin ayrıştırılıp proses dışına kolayca atılmasını sağlamak şeklinde sıralanabilir.

Filtre Çeşitleri